Lubisz przyrodę oraz kontakt z naturą? Wolne chwile spędzasz z dala od domu, podziwiając malownicze pejzaże? Z pewnością chciałbyś wnieść nieco ze świata przyrody również do swojego wnętrza. Istnieje mnóstwo sposobów, aby to zrobić – jednym z nich jest piękne akwarium. Dzisiejsza akwarystyka rozwinęła się do tego stopnia, że oferuje mnóstwo aranżacji wnętrz z tym elementem w roli głównej. Jeżeli nie boisz się oryginalnych rozwiązań, z pewnością któraś z naszych propozycji przypadnie Ci do gustu!

Akwarium we wnętrzu – jak zacząć?

Myśląc o akwarium w domu, do głowy przychodzi Ci mały, prostokątny zbiornik z wodą, w którym pływają kolorowe rybki, a na dole leżą kamienie? Nowoczesna aranżacja tego elementu wcale nie musi wyglądać w taki sposób. Coraz modniejsze są chociażby, akwaria holenderskie, czyli przeznaczone głównie do hodowli roślin akwariowych. Jest one sporo łatwiejsze do utrzymania i potrafi być bardzo zjawiskowe – szczególnie, jeżeli zadbasz o staranną kompozycję roślin. Taki botaniczny, podwodny ogród jest niecodzienną ozdobą wnętrza, która wprowadza do domu przyjemną atmosferę. Hitem jest również akwarium japońskie, czyli krajobrazowe lub kontynentalne. Możliwości jest sporo i wbrew pozorom, dbanie o zbiornik wcale nie musi być trudne i wymagające.

Twój własny podwodny świat w zaciszu domu

W jakich pomieszczeniach sprawdzi się akwarium? Tak naprawdę w nowoczesnym domu, wszędzie znajdzie się miejsce na tak oryginalną ozdobę. To doskonałe rozwiązanie do przestrzeni biurowych – już samo patrzenie na zielony kolor przynosi ulgę zmęczonym oczom oraz dodaje energii. Akwarium sprawdzi się również w sypialni – szum wody, stonowane odcienie i subtelne światło to najlepszy sposób na wyciszenie i relaks przed spaniem. Jeżeli jednak chcesz, aby również inni mieli okazje podziwiać Twój podwodny ogród botaniczny, znajdź dla niego miejsce w salonie. Z pewnością będzie robić wrażenie na innych i przyciągać spojrzenia wszystkich gości. Nic nie stoi też na przeszkodzie, aby akwarium znalazło się w kuchni lub w łazience – należy tylko odpowiednio wkomponować je we wnętrze. Aby osiągnąć interesujący efekt, zrezygnuj z tradycyjnego prostokątnego zbiornika ustawionego na komodzie. W nowoczesnych wnętrzach liczą się oryginalne aranżacje. Na przykład akwarium może stać się podstawą szklanego stolika do salonu. Możesz też zająć całą wolną przestrzeń pod schodami. Gorącym trendem są wyspy kuchenne, których podstawę tworzy właśnie akwarium dekoracyjne. Zasada jest jedna – im większy zbiornik o nietypowym kształcie, tym lepszy efekt można uzyskać.