W Polsce bidety nadal nie są bardzo popularne, ale montowane są już w wielu nowych domach i mieszkaniach. Jak dobrać najlepszy bidet do swojej łazienki?

Bidet jest urządzeniem z ceramiki sanitarnej, które przeznaczone jest do podmywania się. Pomaga w utrzymaniu czystości okolic krocza, bez konieczności korzystania w tym celu z prysznica albo wanny.

Swoim wyglądem bidet przypomina toaletę, ale nie posiada deski klozetowej. U góry ma zamontowaną baterię, która może posiadać także ruchomą końcówkę pozwalającą na regulację kierunku wypływu wody. W sprzedaży dostępne są również baterie z wysuwanym elastycznym przewodem.

Dobry bidet – czyli jaki?

Bidety możemy zakupić także w polskich sklepach z ceramiką sanitarną. O czym warto pamiętać przy wyborze odpowiedniego modelu?

Najczęściej bidet dobierany jest do toalety. Wielu producentów posiada w swojej ofercie bidety i WC w tej samej serii wzorniczej, dlatego razem tworzą one spójną aranżacje w łazience.

W sklepach możemy kupić bidety stojące i podwieszane. Te drugie, chociaż bardziej wymagające w montażu, pozwalają na łatwiejsze utrzymanie czystości w łazience.

Aby korzystanie z bidetu było jeszcze łatwiejsze, warto wybrać model wyposażony w baterię z ruchomą końcówką ułatwiającą skierowanie strumienia wody w odpowiednim kierunku.

Oczywiście, przy zakupie bidetu powinniśmy także zwrócić uwagę na jego styl. Do wyboru posiadamy zarówno bidety o nowoczesnych, minimalistycznych liniach, jak również takie, które pasują do tradycyjnie urządzonych przestrzeni.

Bidety elektroniczne – montowane na WC

Obecnie w sprzedaży możemy znaleźć również bidety elektroniczne, które są powszechnie stosowane w Japonii, Korei, a także w krajach Dalekiego Wschodu.

Urządzenie ma postać nakładki montowanej bezpośrednio na WC. Wyposażone jest w dyszę, która wysuwa się z urządzania i myje intymne części ciała. Do wyboru są różne rodzaje mycia, a także inne programy, na przykład suszenie.

Bidet elektroniczny to alternatywa dla tradycyjnych bidetów montowanych osobno przy WC. Doskonale sprawdzają się również w małych łazienkach, w których nie ma możliwości zamontowania zarówno toalety, jak również bidetu.