Domy jednorodzinne nadal wznoszone są chętnie. Coraz częściej w tym celu wybieramy ich gotowe projekty. Jakie są ich główne zalety?

Odpowiedni projekt jest podstawą do budowy domu jednorodzinnego. Kiedyś w tym celu przygotowywano projekty indywidualne – teraz dominują gotowe projekty domów jednorodzinnych, które możemy kupić nawet przez internet.

Czym jest gotowy projekt domu jednorodzinnego?

Pod pojęciem takim jak gotowy projekt domu jednorodzinnego znajduje się rodzaj projektu budowlanego, który przygotowywany jest przez biuro projektowe. Jednak zamiast jednego, niepowtarzalnego egzemplarza, projekt ten jest powielany i sprzedawany w większej liczbie różnym klientom.

W sprzedaży można znaleźć pełną gamę gotowych projektów domów. Zaliczają się do nich domy klasyczne, domy nowoczesne, domy parterowe, z użytkowym poddaszem, a także piętrowe, domy o mniejszym metrażu – poniżej 100 metrów kwadratowych, a także te większe.

Aktualnie coraz częściej domy jednorodzinne buduje się według gotowych projektów. Jakie są główne zalety tego rodzaju projektów budowlanych?

Zalety gotowych projektów domów jednorodzinnych:

  • szeroka gama projektów do wyboru – do dyspozycji mamy setki różnych projektów budowlanych
  • przystępne ceny – za gotowy projekt domu zapłacimy nawet mniej niż 2000 złotych, co jest bardzo atrakcyjną ceną w porównaniu z projektami na zamówienie
  • szybka dostępność – po zamówieniu projekt wraz z pełną dokumentacją możemy mieć u siebie już w ciągu kilku dni
  • możliwość wprowadzenia zmian w projekcie – w większości projektów gotowych można wprowadzić także określone zmiany, które nie wymagają uzyskania zgody od autora projektu
  • możliwość zamówienia projektu on-line – nie trzeba wychodzić z domu, aby zamówić projekt wymarzonego domu
  • dodatkowe bonusy – biura sprzedające projekty zapewniają klientom dodatkowe bonusy, na przykład darmowe poradniki, rabaty u swoich partnerów

Projekt gotowy wymaga adaptacji

Zanim jednak rozpoczniemy budowę zgodnie z gotowym projektem, musimy przeprowadzić jego adaptację. Adaptacja to usługa realizowana przez architekta, która polega na dostosowaniu gotowego projektu domu jednorodzinnego do warunków panujących na działce, na której chcemy go zrealizować.

Adaptację projektu wykonujemy w dowolnym biurze projektowym oferującym tego rodzaju usługi. Cena adaptacji waha się od około 1 tysiąca do 3 tysięcy złotych zależnie od liczby zmian, które planujemy wprowadzić w gotowym projekcie.

Z gotowymi projektami domów jednorodzinnych można zapoznać się już teraz przez internet i dobrać taki, który będzie spełnieniem naszych marzeń!