Wiele osób chcących zapisać się po raz pierwszy w życiu na kurs tańca zastanawia się nad tym, jakie wybrać wtedy obuwie. Czy trzeba od razu zainwestować pieniądze w specjalne buty taneczne? A może na początek wystarczą zwykłe tenisówki? Zapraszamy do zapoznania się z naszym poradnikiem!

Do szkoły tańca powinniśmy mieć osobne obuwie, dlatego nie możemy tańczyć w butach, w których przychodzimy z zewnątrz. To nie tylko kwestia ubrudzenia parkietu, ale również naszego komfortu, ponieważ tańczenie w codziennych butach może być po prostu mało wygodne i tym samym mało efektywne.

Buty sportowe – najlepsze dla początkujących

Osoby, które zapisują się do szkoły tańca po raz pierwszy, wcale nie muszą od razu poszukiwać specjalnego obuwia tanecznego, na przykład do tańca towarzyskiego. Na start wystarczy obuwie sportowe, na przykład trampki czy buty do biegania albo inne wygodne buty, na przykład baleriny dla kobiet. Wobec tego buty nie muszą być wcale na obcasie, co w początkowej fazie nauki może być dodatkowym utrudnieniem.

Buty powinny być przede wszystkim wygodne i odpowiednio dopasowane do stopy, dlatego nie powinny uciskać nadmiernie jej poszczególnych części i nie powinny przyczyniać się do powstawania pęcherzy oraz innych zmian na stopach.

Jakiego obuwia lepiej unikać na kurs tańca?

Osoby chcące nauczyć się tańca powinny pamiętać także o tym, aby lepiej unikać określonych typów obuwia, ponieważ taniec w nich może być trudniejszy lub nawet niemożliwy.

Przede wszystkim warto unikać klapek i sandałków, przede wszystkim podczas tańca w parze, ponieważ istniej wtedy większe ryzyko uszkodzenia stopy – partnerzy w tańcu mogą po prostu podeptać swoje stopy, co może prowadzić nawet do groźnych urazów.

Także na kurs tańca nie powinno przychodzić się w butach jesienno-zimowych, czyli w botkach, w kozakach.

Kiedy zakupić buty do tańca na wysokim obcasie?

Decyzję o zakupie butów do tańca na wysokim obcasie warto pozostawić na później – gdy mamy już większe doświadczenie i podejmujemy decyzję, czy chcemy związać się z tańcem na dłużej, na przykład chcemy zapisać się na kurs dla osób zaawansowanych.

Za obuwie do tańca zapłacimy najczęściej około 200-300 złotych, ale w sprzedaży można znaleźć również modele o cenie kilkudziesięciu złotych. Wszystko zależne jest od marki oraz od modelu obuwia, dlatego warto zapoznać się wcześniej z rożnymi ofertami, aby znaleźć dla siebie idealną parę.

W doborze odpowiednich butów tanecznych mogą pomóc nam również instruktorzy w szkole nauki tańca. Dzięki ich poradom znalezienie odpowiedniego modelu będzie jeszcze prostsze.