Zabezpieczanie produktów w transporcie i magazynowaniu to ważny proces, służący zachowaniu najwyższej jakości przewożonych i przechowywanych towarów. Aby właściwie ochronić przedmioty należy użyć odpowiednich materiałów opakowaniowych. Ważne, aby spełniały one odpowiednie warunki. Do najpopularniejszych i najbardziej uniwersalnych należy folia stretch, która jest produkowana w 100% z polietylenu liniowego (LLDPE), co pozwala na osiągnięcie odpowiedniej rozciągliwości i wytrzymałości. Folia stretch powstaje w różnorodnych wersjach rozmiarowych i kolorystycznych; produkuje się ją w szerokiej gamie grubości, tak by można było zabezpieczać towary delikatne – tu używamy cieńszej folii stretch, oraz ciężkie i wymagające solidnego opakowania – jak na przykład kostka brukowa. Folia stretch jest materiałem niezastąpionym ze względu na swoją plastyczność; doskonale także chroni przedmioty przed wilgocią i zabrudzeniem. Świetnie nadaje się do zabezpieczania zarówno dużych gabarytowo towarów, znajdujących się na paletach, jak i małych przedmiotów, przeznaczonych na przykład do wysyłki.

Łatwość aplikacji folii stretch wynika między innymi z jej cechy fizycznej, jaką jest swego rodzaju „kleistość”; lepi się ona bowiem sama do siebie, choć nie posiada warstwy klejącej, nie zostawiając przy tym żadnych zabrudzeń. Co więcej, w procesie owijania przedmiotów folia stretch łatwo się naciąga, by po krótkim czasie wrócić do poprzedniego kształtu, co powoduje dodatkowe jej naciągnięcie na owijanym przedmiocie lub palecie i jeszcze dokładniejsze zabezpieczenie.

Dzięki zastosowaniu do produkcji folii stretch barwników, możemy wybierać pomiędzy folią bezbarwną, (transparentną) oraz jej wersją kolorową: czarną, czerwoną, niebieską, zieloną. Folię stretch transparentną wykorzystuje się wszędzie tam, gdzie towar musi być łatwo zidentyfikowany. Ułatwia to zarówno proces magazynowania produktów, jak i ich transportu., możliwe jest bowiem odczytywanie i skanowanie oznaczeń lub kodów paskowych na opakowaniach wewnątrz palety. Jeśli jednak zależy nam na zabezpieczaniu produktów przed niepożądanym wzrokiem, czy też kradzieżą, doskonale sprawdzi się folia stretch kolorowa.

Nie należy zapominać, że folia stretch znajduje również szerokie zastosowanie w innych gałęziach gospodarki niż logistyka; świetnie sprawdza się na przykład w ogrodnictwie, czy też w usługach (gabinety tatuażu), a w końcu każdy z nas ma ją w szufladzie w swoim domu po to, by szczelnie nią owinięta żywność nie traciła świeżości podczas przechowywana.