Meble do gabinetów lekarskich możemy zakupić w wielu różnych wariantach do wyboru. Do ich produkcji najczęściej stosuje się płyty MDF oraz metal. Na co warto się zdecydować?

Dopasowanie odpowiednich mebli medycznych może być dużym wyzwaniem, jeśli nie wiemy, na co dokładnie zwrócić uwagę. Skupmy się zatem na jednym temacie, a mianowicie na materiale, z którego wykonuje się meble o gabinetów lekarskich.

Najczęściej meble medyczne produkuje się z dwóch typów materiałów – z płyt drewnopochodnych MDF oraz z metalu, a dokładnie z blach stalowych emaliowanych lub wykonanych ze stali nierdzewnej. Co wybrać?

Meble medyczne z płyty MDF

Są tanie i przyciągają uwagę swoim atrakcyjnym wyglądem, wprowadzając do gabinetu przytulny, domowy klimat. Płyty drewnopochodne MDF posiadają wykończenie foliami i laminatami przypominającymi drewno lub jednokolorowymi, dzięki czemu można dopasować je do różnych aranżacji.

W sprzedaży możemy znaleźć wiele różnych modeli mebli z płyt MDF, między innymi są to biurka, szafy czy komody oraz inne meble przeznaczone do przechowywania, na przykład meble na sprzęty medyczne używane w gabinecie.

Głównym minusem mebli z płyty MDF jest ich mniejsza trwałość – są podatne na obicia na rogach, a także na zarysowania i wytarcia, przede wszystkim wtedy, gdy nie są one zabezpieczone odpowiednimi powłokami.

Meble medyczne z metalu

Z wnętrzami gabinetów lekarskich często kojarzone są meble medyczne wykonane z blachy metalowej w kolorze białym lub też z blachy nierdzewnej w srebrzystym kolorze.

Plusem mebli z metalu jest ich wytrzymałość – mogą być łatwo myte i dezynfekowane bez obawy o uszkodzenie ich nawierzchni. Minusem jest ich sterylny wygląd, który powoduje, że gabinety nie wyglądają tak przyjaźnie. Wiele firm oferuje jednak meble medyczne z metalu, które wykonane są w atrakcyjnych kolorach, które pozwalają na stworzenie nowoczesnych przestrzeni.

Do wyboru posiadamy pełną gamę mebli – biurka, stoliki, kozetki, parawany, stołki, szafy na leki i dokumentację, szafki pod sprzęty medyczne.

Warto także zaznaczyć, że wykonane z blach meble medyczne na ogół są nieco droższe od mebli z płyt MDF.