Dobrze zaplanowana impreza eventowa nie może obyć się bez tak istotnych elementów jak odpowiednie nagłośnienie, właściwe oświetlenie, no i przede wszystkim – wyszukana oprawa sceniczna, która bez idealnie dobranego światła i dźwięku nie miałaby wymarzonego przez nas formatu.

Nagłośnienie.

Wszyscy wiemy, że dobrze „zrobiony” dźwięk jest podwaliną każdej udanej imprezy, niezależnie od jej charakteru. Organizatorzy powinni przede wszystkim zadbać, aby nagłośnienie było właściwie dobrane pod względem sprzętowym i dostosowane do panujących warunków akustycznych i przestrzennych, jeśli tego zaniechają może się zdarzyć, że rozchodzący się dźwięk będzie zniekształcony, a co za tym idzie zaproszeni Goście niezadowoleni, zmęczeni kiepskim udźwiękowieniem.

Zarówno sprzęt, jak i profesjonalną jego obsługę, możemy zamówić i wynająć w firmie zajmującej się organizacją eventów. Aby wybrać właściwych ludzi do nagłośnienia naszej imprezy warto zadać w firmie eventowej kilka pytań i poznać jej wcześniejsze realizacje. Doświadczenie  gwarantuje jakość wykonania, jeśli eventowcy legitymują się wieloma dobrymi, znanymi wykonaniami, będziemy mieć pewność dobrze dokonanego wyboru i nie zaryzykujemy fiaskiem nasze imprezy.

Światło.

Nie mniej ważnym, niż dobre nagłośnienie imprezy, jest jej właściwe oświetlenie. I w tym przypadku możemy posiłkować się ludźmi z branży eventowej, którzy dzięki swojej zgromadzonej latami praktycznej wiedzy na temat doświetlania uroczystości, mogą dla naszego wydarzenia wyczarować magiczną oprawę. Inaczej bowiem trzeba wydobywać światłem elementy plenerowego pokazu mody, inaczej koncert, a innego oświetlenia wymaga zbudowanie atmosfery na wieczorze konferencyjnym. I tak jak w przypadku nagłośnienia, nie warto zdawać się na przypadek przy wyborze firmy zajmującej się oprawą świetlną wydarzenia, warto zatrudnić ludzi z doświadczeniem i najlepiej oferujących usługę sprzężoną z nagłaśnianiem, gdyż wówczas mamy gwarancję, że światło i dźwięk naszego eventu będą doskonale współgrać.

Oprawa eventu.

Idealne światło i właściwie wysterowany dźwięk to klucz do wydobycia smaku oprawy eventu, która stanowi o powodzeniu całego przedsięwzięcia. W kwestii właściwej aranżacji scenograficznej firmy eventowe prześcigają się w pomysłach, możemy wybierać w szerokiej palecie możliwości. Jeśli chcemy możemy za sprawą odpowiedniej scenografii cofnąć naszych Gości w czasy PRL, czy choćby do Starożytnego Egiptu. Nie jest problemem zatonąć na jeden wieczór w głębinach mórz, czy polecieć w kosmos. Zwiedzić Dziki Zachód, albo klimatyczne Chiny? – proszę bardzo. To Klient wybiera oprawę eventu. Co ważne, może ją także zbudować, poddając własne pomysły pracownikom firmy eventowej. Wówczas mamy pewność, że nasza impreza będzie oryginalna i niepowtarzalna, a zaproszeni Goście, dzięki niezapomnianej oprawie, nigdy jej nie zapomną.