Rolety wewnętrzne pozwalają na łatwą ochronę przed promieniami słońca oraz wzorkiem innych osób. Jakie rodzaje rolet wewnętrznych możemy wybrać do swojego domu?

Od doboru odpowiednich rolet okiennych zależy nie tylko wygląd okien, ale również nasz komfort. Oto najpopularniejsze rolety wewnętrzne, które możemy wybrać do salonu, kuchni, sypialni i innych przestrzeni domowych.

  1. Mini rolety

Najprostsze i najtańsze rolety, które składają się z materiału nawiniętego na specjalny wał podwieszony przy oknie. Wystarczy pociągnąć za łańcuszek, aby podnieść lub opuścić roletę.

Mini rolety mogą być wykończone różnymi materiałami – także zaciemniającymi. Materiał na wale nie jest osłonięty, dlatego też z czasem łatwo osadzają się na nim zabrudzenia. Mini rolety mogą posiadać prowadnice żyłkowe.

  1. Rolety w kasecie

To wyższej jakości rolety, które posiadają kasetę na wale oraz prowadnice po bokach materiału, które utrzymują go w miejscu.

Za rolety w kasecie zapłacimy więcej niż za mini rolety, ale są bardziej estetyczne i trwałe, ponieważ materiał jest w mniejszym stopniu narażony na zabrudzenie.

  1. Rolety dzień-noc

To jedne z popularnych rolet, które znajdziemy obecnie w wielu różnych firmach wykonujących rolety na zamówienie.

Rolety dzień-noc składają się z materiału w naprzemienne pasy przezroczyste i zaciemnione. W zależności od ustawienia możemy całkowicie lub częściowo zaciemnić pomieszczenie. Rolety te mogą być także całkowicie podniesione w górę.

Ze względu na swój dekoracyjny wygląd rolety dzień-noc mogą zastąpić firanki.

  1. Rolety rzymskie

Doskonałą alternatywą dla firanek są także rolety rzymskie, które wykonane są z marszczonych tkanin. Po podniesieniu w górę tworzą falbanę nad oknem. Po opuszczeniu zasłaniają je.

Rolety rzymskie są łatwe do utrzymania w czystości – tkaninę można zdjąć z konstrukcji i wyprać w pralce.

  1. Rolety plisy

Plisy to rolety wykonane z plisowanego – harmonijkowego materiału. Pozwalają na dowolne rozmieszczenie osłony na oknie, ponieważ plisa może być rozwijana od góry, od dołu okna lub też umieszczona na środku skrzydła okiennego.

Plisy chętnie wybierane są do pomieszczeń na parterze, ponieważ pozwalają na osłonę wnętrza od dołu.