Rolety dzień-noc to jeden z ostatnich hitów w dziedzinie osłon okiennych. Doskonale nadają się zarówno od wnętrz domów, jak również do biur, gabinetów oraz wielu innych przestrzeni!

Standardowe rolety okienne pozwalają tylko na opuszczenie albo podniesienie materiału, dlatego też nie pozwalają na szeroką regulację poziomu zaciemnienia pomieszczenia. Taką funkcję dają nam rolety dzień-noc.

Rolety dzień-noc – konstrukcja

Rolety dzień-noc to rolety, do których wykonania służy specjalny, podwójny materiał w pasy poziome. Pasy te naprzemiennie składają się z tkaniny przepuszczającej światło i zatrzymującej je.

Pasy mogą układać się tak, aby całkowicie zaciemnić pomieszczenie lub też wpuścić do niego więcej lub mniej światła w zależności od ustawienia rolety przez użytkownika. Także roleta może być całkowicie podniesiona w górę.

Dzięki takiej konstrukcji rolety dzień-noc doskonale nadają się do różnych pomieszczeń – salonów, sypialni, pokojów dziecięcych, biur czy gabinetów lekarskich.

Rolety mogą być montowane zarówno na skrzydle okiennym, jak również jako wolnowiszące, dlatego można dopasować je także do niestandardowych wnęk okiennych.

Obsługa rolet tego rodzaju jest bardzo łatwa – są one wyposażone w łańcuszek lub w inny element przeznaczony do ręcznego sterowania.

Rolety możemy zakupić w różnych kolorach, na przykład popularne są beże, brązy, szarości, a także kolor biały.

Rolety dzień-noc – gdzie je zamówić?

Aktualnie rolety dzień-noc dostępne są w wielu firmach, które zajmują się sprzedażą osłon okiennych, a także w popularnych sklepach z wyposażeniem wnętrz.

W sprzedaży znajdziemy gotowe rolety okienne typu dzień-noc, które możemy zamówić w ustandaryzowanych wymiarach pasujących do wielu rodzajów okien, na przykład o szerokości 60 cm, 80 cm, 100 cm, 120 cm czy 140 cm.

Gdy jednak nie możemy dopasować rolet do swoich okien, w takim przypadku rozwiązaniem jest zakupienie rolet na indywidualne zamówienie. W tym przypadku firma wykonująca osłony okienne wykona je na podstawie pobranych wymiarów – dzięki temu rolety będą pasowały idealnie do każdego okna.