Rozglądasz się za nowym łóżkiem do sypialni? W takim przypadku warto zapoznać się bliżej z dostępnymi na rynku ofertami. Jakie typy łóżek są dzisiaj dostępne?

Dobre łóżko to podstawa komfortowego snu, dlatego jego zakup nie powinien być dziełem przypadku. Przy poszukiwaniu komfortowego łóżka warto przede wszystkim zwrócić uwagę na jego typ.

Jakie typu łóżek dostępne są w sprzedaży?

Łóżka to szeroka gama mebli wykonanych z różnych materiałów oraz posiadających zróżnicowane wymiary.

Głównym czynnikiem decydującym o zakupie bywa estetyka mebla, lecz warto zaznaczyć, że najważniejsza powinna być jego wygoda. Podczas zakupów należy zatem zwrócić szczególną uwagę na typy łóżek, ponieważ to właśnie one będą decydowały o komforcie snu.

Podstawowe typy łóżek:

  • łóżka ramowe
  • łóżka kontynentalne

Każdy z tych typów łóżek ma inną budowę, a także stosuje inne rodzaje materaców. Co warto wiedzieć o łóżkach ramowych i kontynentalnych?

Łóżka ramowe

To standardowe i najczęściej spotykane łóżka w Europie, w tym także w Polsce. Charakteryzują się budową ramową, czyli posiadają ramę, w której znajduje się dno do kładzenia na nim materaca. Takie łóżka najczęściej wykonuje się z drewna lub płyt drewnopochodnych albo z metalu. Mogą też posiadać tapicerowaną ramę.

Atutem takich łóżek jest ich przystępna cena. Komfort łóżek ramowych jest zależny od rodzaju wybranego materaca, dlatego też dla maksymalnego zadowolenia nie warto na nim oszczędzać.

Łóżka kontynentalne

Takie łóżka są w Polsce spotykane dość rzadko. Są za to rozpowszechnione w USA. Łóżka kontynentalne to łóżka tapicerowane, które charakteryzują się wielowarstwowymi materacami.

Dno łóżka kontynentalnego ma postać skrzyni drewnianej ze sprężynami – to tzw. boxspring. Na nim układa się drugi materac, najczęściej kieszeniowy. Dodatkowo, dla większego komfortu stosuje się jeszcze jeden, cieńszy materac, tzw. top materac.

Pod względem swojego komfortu łóżka tapicerowane są najlepszym wyborem, lecz trzeba liczyć się wtedy z wyższym wydatkiem niż zakup zwykłego łóżka ramowego.