Najważniejszym elementem każdego salonu jest komplet wypoczynkowy. To właśnie na wygodnej sofie wypoczywamy po ciężkim dniu, oglądamy telewizję czy spędzamy czas z przyjaciółmi. Jednak ważny jest nie tylko komfort, który zapewnia domownikom – nie mniejsze znaczenie ma jej wygląd. Zazwyczaj znajduje się ona w centralnym punkcie salonu i skupia na sobie uwagę innych – musi być więc elegancka i dopasowana do charakteru pomieszczenia. Jak wybrać idealny komplet wypoczynkowy do salonu?

Sofa do salonu – co warto wiedzieć?

Wybierając idealną sofę do salonu na samym początku warto zadać sobie pytanie dotyczące jej rozmiaru i kształtu. Powinna być wystarczająca duża, aby zapewnić komfortowy wypoczynek wszystkim domowników, jednak nie może przytłaczać wnętrza. Zdecydować się można na różne kształty sofy – w mniejszych wnętrzach dużym powodzeniem cieszą się narożniki, które pozwalają wykorzystać każdy centymetr we wnętrzu. Duże sofy w kształcie litery L doskonale sprawdzą się w dużych pomieszczeniach, najlepiej, jeżeli wtedy ustawione są w ich centralnej części. W przypadku mniejszych powierzchni o wiele lepszym rozwiązaniem jest umieszczenie mebla przy ścianie. Nie jesteś pewny, jaka sofa zmieści się w Twoim salonie, aby nie stracił on na funkcjonalności? Najlepiej będzie zmierzyć wnętrze oraz przenieść je na papier, a następnie sprawdzić, jaki rozmiar będzie optymalny.

Komplety wypoczynkowy – jak wybrać?

Wybór odpowiedniego kształtu i rozmiaru sofy jest bardzo ważny, jednak to jeszcze nie wszystko. Teraz kolej, aby wybrać odpowiedni styl sofy oraz jej kolorystykę. Możesz zdecydować się na dwie opcje – iść zgodnie z aktualnymi trendami wnętrzarskimi lub postawić na model dopasowany do Twojego wnętrza i preferencji. Najlepszym rozwiązaniem jest jednak zachowanie równowagi – nie warto kierować się jedynie modą, ale warto podpatrzeć, co jest teraz na czasie. W ostatnim czasie dużym powodzeniem cieszą się sofy w typie szezlong, które prezentują się niezwykle elegancko i dostojnie. Jeżeli wnętrze utrzymane jest w stonowanym stylu, można zdecydować się na mebel w nieco żywszych odcieniach – na przykład turkusowym.