Podoba Ci się styl industrialny lub nowoczesny? Z pewnością do gust przypadnie Ci lacobel, to modna propozycja dla wszystkich miłośników stylu. Znajduje zastosowanie w niemal każdym pomieszczeniu, szczególnie w kuchni i łazience. Pozwala uzyskać praktyczne i eleganckie wykończenie, które będzie przykuwać uwagę innych. Czym tak naprawdę jest lacobel oraz co warto o nim wiedzieć?

Czym jest lacobel?

Lacobel to nic innego jak idealnie gładka tafla szkła, do produkcji której wykorzystuje się specjalną technologię float. Gotowy produkt powstaje poprzez połączenie dwóch warstw szkła oraz dwóch warstw folii. Wyróżnia się dużą odpornością oraz wytrzymałością na czynniki zewnętrzne, dzięki czemu znajduje zastosowanie w wykończeniu wnętrz. Istnieje kilka rodzajów lacobelu, które różnią się między sobą grubością, wzornictwem oraz kolorem. Mogą występować w różnych rozmiarach, dzięki czemu sprawdzą się zarówno w małych, jak i większych pomieszczeniach. W zależności od grubości szkła różnią się właściwościami. Te o grubości 4 mm używa się jako ozdoba pomiędzy szafkami, a blatem kuchennym – źle jednak znoszą wysokie temperatury, dlatego nie używa się w bliskim sąsiedztwie palników. Modele o rozmiarze 6mm są już nieco bardziej odporne, dlatego używa się je jako alternatywę kafelek lub wypełnienie mebli. Natomiast szkło powyżej 8mm przeznaczone jest to najtrudniejszych warunków.

Lacobel – zastosowanie

Szkło lacobel w krótkim czasie zyskało na popularności – między innymi dzięki swojej uniwersalności. Dostępne jest w wielu zróżnicowanych kolorach oraz wzorach, co sprawia, że każdy z łatwością znajdzie barwę dopasowaną do swojego wystroju wnętrza. Tego rodzaju elementy stosowane są do ozdoby kuchni, łazienki, salonu czy nawet przedpokoju. Na jaki model postawić w danej sytuacji? Można je dobierać na zasadzie kontrastu. W jasnych i przestronnych pomieszczeniach sprawdzą się tafle szkła o ciemniejszych barwach. Uniwersalnym wyborem jest biały lacobel. Natomiast dosyć oryginalnie prezentują się modele ze wzorami – na przykładem motywem roślinnym lub geometrycznym.